اپلیکیشن اندروید فیلمو را دانلود نمایید.

«تیلور سوییفت» رکورد بیشترین صدرنشینی در فهرست آلبوم‌های برتر «بیلبورد» که به «الویس پرسلی» با ۶۸ هفته اختصاص داشت را شکست. آلبوم «۱۹۸۹ (نسخه تیلور)» (1989 (Taylor’s Version)) در آخرین هفته سال ۲۰۲۳ به رتبه اول برترین آلبوم‌های آمریکایی رسید و رکوردشکنی کرد.

این خواننده و بازیگر ۳۴ ساله اگرچه در میان هنرمندان انفرادی رتبه اول را دارد اما با رکورد ۱۳۲ هفته صدرنشینی «بیتلز» در فهرست کلی تمامی آثار فاصله زیادی دارد.

الویس پرسلی با آلبوم‌هایی که از سال ۱۹۵۶ تا ۲۰۰۲ منتشر شدند ۶۷ مرتبه به رتبه اول رسیده بود. محبوب‌ترین آلبوم او ساوندترک «بلو هاوایی» (Blue Hawaii) با ۲۰ هفته صدرنشینی در سال‌های ۱۹۶۱-۶۲ بود. چهار آلبوم از ۱۰ آلبوم او که به رتبه اول «بیلبورد» رسیدند ساوندترک بودند.

سوییفت رکورددار بیشترین آلبوم صدرنشین در «بیلبورد» است: دستاوردی که به لطف ضبط مجدد تمامی آلبوم‌هایش پس از اختلاف حقوقی با «اسکوتر براون» مدیر برنامه‌های سابقش محقق شد. خواننده براون را یک «زورگوی حقه‌باز» نامیده است.

اولین آلبوم سوییفت که به رتبه اول رسید «بی‌باک» (Fearless) با ۱۱ هفته صدرنشینی در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ بود. او اولین هنرمند زنده‌ای است که همزمان پنج آلبوم در میان ۱۰ عنوان برتر دارد. پیش از او «پرنس» پس از مرگش در سال ۲۰۱۶ این رکورد را ثبت کرده بود.

تیلور سوییفت در ماه ژوئیه و پس از انتشار نسخه جدید «حالا حرف بزن» (Speak Now) رکورد «باربارا استرایسند» در بیشترین صدرنشینی آلبوم برای یک هنرمند زن را شکست.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟